Poznaj Biały Dwór,

poznaj lokalizację

Biały Dwór, to sala bankietowa, znajdująca się w historycznej i malowniczej miejscowości Giebło, w gminie Ogrodzieniec, na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Giebło to jedna z najstarszych miejscowości gminy Ogrodzieniec, gdzie znajduje się piękny, zabytkowy kościół p.w. św. Jakuba Apostoła z XIII wieku z unikatowym prezbiterium odnowionym w 2018r. Przez miejscowość Giebło prowadzi szlak Jakubowy. Biały Dwór znajduje się obok zabytkowego dworku szlacheckiego otoczonego pięknym parkiem. Całą miejscowość otaczają piękne lasy bukowe wpisane do programu NATURA 2000. Miejscowość Giebło leży w centrum Jury Krakowsko-Częstochowskiej, ponieważ chcąc dojechać do Krakowa, Częstochowy czy Katowic musimy pokonać równe 50 km.

Zamek Pilcza w Smoleniu
Pustynia Błędowska
Zamek w Rabsztynie
Kościół Rzymskokatolicki Pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu
Zamek Mirów – ruiny
Góra Zborów
Okiennik Wielki
Pałac w Pilicy
Zamek Ogrodzieniec
Gród na Górze Birów

Najciekawsze atrakcje Szlaku Orlich Gniazd i odległości:

– Pałac w Pilicy – 4 km

– Zamek Ogrodzieniec z dodatkowymi atrakcjami – Park Miniatur, Park Doświadczeń Fizycznych, Dom Legend i Strachów, Park Rozrywki, Tor Saneczkowy – 5 km

– Zrekonstruowany Gród na Górze Birów – 5 km

– Rezerwat i ruiny zamku w Smoleniu – 8 km

– Pustynia Błędowska, zwana Polską Saharą – 24 km

– Zamek Królewski Rabsztyn – 28 km

– Bazylika Św. Piotra i Pawła w Zawierciu – 16 km

– Zamek Mirów – Bobolice – 23 km

– Rezerwat Góry Zborów z Jaskinią Głęboką – 14 km

– Okiennik Wielki zwany też Okiennikiem Dużym – 8 km

Warto wspomnieć, że Giebło leży na Szlaku Jabubowym oraz na Szlaku Zamonitu im. T. Belkego, oznaczony kolorem żółtym. Długość szlaku 75,5 km. W latach 60. ubiegłego stulecia była organizowana na Jurze obozowa akcja letnia Związku Harcerstwa Polskiego pod hasłem Zamonit.